Tłumy przy Staszica. Urodziny miasta w nowej formie

środa, 9 sierpnia 2023, 09:33

Już nie „Dni Śremu”, a „Urodziny miasta”. Impreza plenerowa z okazji jubileuszu Śremu powróciła po trzech latach przerwy. W piątkowe popołudnie odbyły się dwa koncerty, a następnie sceną zawładnął DJ. Wydarzenie wpisało się w letnią trasę radia RMF Maxx, a miasto zapłaciło za jego organizację.

Śrem był jednym z przystanków letniej trasy radia RMF Maxx. Koncert pod hasłem Urodziny Śrem odbyło się w miniony piątek na parkingu należącym od śremskiej odlewni żeliwa, który to firma udostępniła miastu bezpłatnie. Impreza rozpoczęła się późnym popołudniem od zabaw i muzyki serwowanej przez dj’ów.

Oficjalne otwarcie urodzin miasta miało miejsce po godzinie 20:00, kiedy na scenę dotarł burmistrz Śremu Adam Lewandowski. Następnie na scenę wszedł młody wokalista kryjący się pod pseudonimem Ignacy. Śremianie mogli usłyszeć jeden z jego najnowszych utworów – Samoloty.

19-letni Ignacy Błażejewski brał udział w telewizyjnych programach – Mali Giganci oraz The Voice of Poland. Na koncie ma kilkanaście singli oraz album studyjny wydany z końcem marca tego roku. Gwiazdą wieczoru była z kolei artystka aktywna na polskiej scenie muzycznej od niemal 30 lat. Agnieszka Chylińska zaprezentowała swoje ostatnie utwory, jak i te nagrywane z zespołem O.N.A.

Choć Chylińska zagrała podczas dni Śremu nie dalej jak 6 lat temu, to na jej koncercie zgromadziły się prawdziwe tłumy. Urodziny miasta w nowej formule powróciły po 3 latach przerwy. Jakie plany na kolejne lata ma gmina? Zapytaliśmy o to Adama Lewandowskiego.

Miejmy nadzieję, że kolejne odsłony urodzin miasta spełnią oczekiwania mieszkańców.