Tomasz Żak wydał kolejną książkę

sobota, 5 sierpnia 2023, 16:54

Tomasz Żak, były śremski dziennikarz i radny miejski wydał kolejną książkę. Tym razem autor zaprasza swoich czytelników na Śląsk, gdzie główny bohater wplątuje się w kryminalną intrygę. Więcej o swojej najnowszej powieści mówił podczas spotkania autorskiego, zorganizowanego w Księgarni na Rynku.

„Ataraksja” bo taki jest tytuł najnowszej powieści autorstwa Tomasza Żaka, to już trzecia wydana przez niego książka. O tej, ale także trochę o poprzednich swoich publikacjach miał on okazję opowiedzieć podczas niedawnego spotkania autorskiego zorganizowanego w Księgarni na Rynku. Akcja najnowszego kryminału Żaka odbywa się w Jastrzębiu-Zdroju na Śląsku i jak wspominał sam pisarz, to miasto zwróciło się do niego z propozycją napisania książki, której fabuła rozgrywać się będzie właśnie na pograniczu polsko-czeskim.

Śremski pisarz nie zwalnia tempa i już wkrótce wyda kolejną swoją powieść, a na chwilę obecną kończy pisać piątą książkę.

Swój pierwszy kryminał, głośną i szeroko recenzowaną „Trzydziestkę” Tomasz Żak wydał w marcu 2021 roku. „Dwudziestka” będącą fabularną kontynuacją debiutu pisarskiego śremianina, na rynku ukazała się we wrześniu 2022 roku.