Wybicki patronem szkoły w Grzybnie. Jest decyzja rady

sobota, 1 lipca 2023, 19:00

Kolejna szkoła w regionie będzie nosiła imię wybitnego Wielkopolanina. Chodzi o Zespół Szkół Rolniczych w Grzybnie. To jedyna placówka oświatowa podległa Starostwu Powiatowemu w Śremie, która nie posiada patrona. Od 1 września ma się to zmienić.

Obok Liceum Ogólnokształcącego w Śremie, także Zespół Szkół Rolniczych w Grzybnie będzie nosił imię Generała Józefa Wybickiego. Wniosek w tej sprawie wpłynął do Rady Powiatu w Śremie na początku miesiąca. W imieniu grona pedagogicznego, uczniów i rodziców złożyła go dyrektor szkoły, Beata Maciejewska.

Wybicki przez ponad 40 lat mieszkał w Manieczkach na terenie gminy Brodnica, kilka kilometrów od Grzybna. Twórca słów hymnu narodowego był jedynym kandydatem szkolnej społeczności. Decyzję w sprawie nadania imienia podjęła Rada Powiatu w Śremie podczas piątkowej sesji, ostatniej przed wakacjami. Uchwałę rajcy podjęli jednogłośnie. Spośród obecnych jedynie Emil Majsner poprosił przewodniczącego o wyłączenie go z tego głosowania.

Uroczystość nadania imienia Zespołowi Szkół Rolniczych w Grzybnie odbędzie się 22 września, przy okazji obchodów uroczystości 75-lecia placówki.