Błociszewo. Pierwszy projekt Budżetu Obywatelskiego oddany do użytku

środa, 28 czerwca 2023, 13:11

Plac sportowo-rekreacyjny w Błociszewie oficjalnie otwarty. Wstęgę na pierwszym zrealizowanym projekcie w ramach zeszłorocznego Budżetu Obywatelskiego przecięła autorka pomysłu – Justyna Bąkowska oraz burmistrz Śremu, Adam Lewandowski. Symboliczne otwarcie placu rozpoczęło oficjalne powitanie lata w Błociszewie.

Plac sportowo-rekreacyjny w Błociszewie to pierwszy zrealizowany projekt zeszłorocznego Budżetu Obywatelskiego. Prace budowlane rozpoczęły się wiosną tego roku i w ich ramach postawiono między innymi piłkochwyty, altanę ogrodową, zadaszenie sceny, lampy solarne, stojaki rowerowe czy stację naprawy jednośladów. Na części placu położono także kostkę brukową. Nie był to pierwszy raz, kiedy mieszkańcy Błociszewa starali się zdobyć pieniądze w ramach Budżetu Obywatelskiego.

Jak zdradza burmistrz Śremu, Adam Lewandowski, już na chwilę nagrywania tego materiału do tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego zgłoszonych zostało sporo nowych projektów.

Wykonanie placu sportowo-rekreacyjnego w Błociszewie kosztowało łącznie 125 tys. zł. Jego oficjalne otwarcie zainaugurowało festyn rodzinny z okazji rozpoczęcia lata. Wydarzenie zorganizowało sołectwo Błociszewo, Stowarzyszenie Nasze Błociszewo oraz szkoła podstawowa w Krzyżanowie.