Dzieci z niepełnosprawnością zdobyły Śnieżkę!

wtorek, 27 czerwca 2023, 20:34

Wolontariusze spełnili górskie marzenia dziesięciorga dzieci z regionu śremskiego. W sobotę, z inicjatywy stowarzyszenia Runner’s Power, na szczyt Śnieżki weszło blisko 100 osób. Wśród nich dzieci z niepełnosprawnościami, które same nie byłby w stanie znaleźć się na najwyższym szczycie Karkonoszy.

Mówił jeden z pomysłodawców akcji „Spełniamy górskie marzenia”. W miniony weekend stowarzyszenie Runners Power, przy wsparciu kilkudziesięciu wolontariuszy, dokonało niemożliwego. Dzięki ich poświęceniu, na szczycie Śnieżki znalazło się dziesięcioro dzieci z niepełnosprawnościami wraz z rodzinami.

Trasę liczącą 9,5 kilometra śremianie pokonali w około 5 godzin. Już w trakcie wchodzenia na Śnieżkę dzieciom, ich rodzicom, a także wolonosicielom towarzyszyły ogromne emocje.

Dla w pełni sprawnych fizycznie osób wejście na taki szczyt jak Śnieżka wydaje się drobnostką, jednak dla rodzin, w których żyją osoby z niepełnosprawnością to coś nieosiągalnego.

Mimo, że akcja wymagała ogromnej liczby wolontariuszy, z ich znalezieniem nie było najmniejszego problemu. Organizatorzy musieli nawet przerwać rekrutację ze względu na dużą liczbę zgłoszeń. Wspinaczka na Śnieżkę to pierwsza, ale z pewnością nie ostatnia akcja w ramach „Spełniania górskich marzeń”. 

Marzenie wydaje się abstrakcyjne, jednak członkowie Runner’s Power po sobotniej akcji uważają, że niemożliwe nie istnieje. Być może za kilka lat zobaczymy wolonosicieli i ich podopiecznych w Himalajach.