Czas pożegnań

poniedziałek, 26 czerwca 2023, 11:14

To będą jedne z najdłuższych wakacji. Uczniowie powrócą do szkolnych ław dopiero 4 września. Piątek był ostatnim dniem zajęć w roku szkolnym 2022/23. W podstawówkach był to szczególny dzień, bowiem nauczyciele żegnali ósmoklasistów.

23 czerwca to długo wyczekiwany dzień. Po apelu z okazji zakończeniu roku szkolnego uczniowie wreszcie mogli zapomnieć o ocenach, nauce i zadaniach domowych. W śremskich szkołach podstawowych z reguły odbywały się po 2 lub 3 uroczystości. Najważniejszą z nich była ta skierowana dla ósmoklasistów, który po latach nauki w jednej placówce, wkrótce rozpoczną przygodę w nowej szkole. Rano Burmistrz Śremu żegnał absolwentów Szkoły Podstawowej nr 1 im. Mikołaja Kopernika.

Były to wzruszające chwile zarówno dla uczniów, jak i wychowawców. Absolwenci odebrali swoje ostatnie świadectwo w tej szkole, a później dziękowali gronu pedagogicznemu za owocne lata, niekiedy trudnej współpracy.

Podobnie była w murach śremskiej szóstki. Tam udanych wakacji swoim podopiecznym życzyła dyrektor Alina Kozłowska. Wcześniej jednak krótko podsumowała kończący się rok szkolny.

Wyjątkowa była uroczystość zakończenia roku szkolnego w wyjątkowej placówce, jaką jest podlegający powiatowi Zespół Szkół Specjalnych. Starosta Zenon Jahns miał dobre wieści dla szkolnej społeczności dotyczące rozbudowy placówki.

Na dwa miesiące z murami Liceum Ogólnokształcącego w Śremie pożegnało się prawie 500 żaków. Apel, podczas którego świadectwa otrzymali wyróżniający się uczniowie, odbył się na boisku szkolnym. W ogólniaku niemal co druga osoba otrzymała dokument z biało-czerwonym paskiem.

Szkoły średnie ponownie stają przed ogromnym wyzwaniem. Ma to związek z formami w oświacie i podwójnym rocznikiem.

Tegoroczne wakacje będą jednymi z najdłużej trwających. 1 września wypada w piątek, dlatego zdecydowano, że uczniowie powrócą do szkolnych ław dopiero po weekendzie, 4 września.