Finał Tygodnia Bibliotek. Gościem Mariusz Szczygieł

wtorek, 20 czerwca 2023, 08:53

Słynny polski reportażysta i pisarz odwiedził śremską bibliotekę. Wizyta Mariusza Szczygła miała być punktem kulminacyjnym organizowanego w połowie maja Tygodnia Bibliotek. Ze względu jednak na sprawy osobiste autora, spotkanie o miesiąc przesunięto.

Śremska biblioteka na początku maja dołączyła do ogólnopolski akcji, w której książnice z całego kraju organizowały różne wydarzenia, wystawy czy spotkania z autorami. W ramach lokalnej odsłony Tygodnia Bibliotek, najmłodsi mieszkańcy miasta mogli chociażby wziąć udział w spotkaniu ze śremską autorską opowiadań dla dzieci, Jolantą Matuszewską. Kulminacją majowych wydarzeń miała być wizyta w bibliotece przy Grunwaldzkiej słynnego polskiego reportażysty i pisarza, Mariusza Szczygła. Ze względu na sytuację osobistą autora, spotkanie musiało zostać przesunięte na połowę czerwca.

Mariusz Szczygieł sam o sobie mówi, że mimo iż mieszka na co dzień w Warszawie, to jego serce i dusza jest w czeskiej Pradze. Wtorkowa opowieść w dużej mierze dotyczyła anegdot związanych właśnie z naszym południowym sąsiadem. Publiczność nie nudziła się ani przez chwilę, a autor przez cały czas zachowywał kontakt z widownią.