(Nie)trzeźwy poranek

wtorek, 13 czerwca 2023, 09:26

Po długim weekendzie śremska policja postanowiła zorganizować akcję „Trzeźwy poranek”. Nie wszyscy kierowcy wsiedli za kółko trzeźwi. Rekordzista miał ponad promil alkoholu w organizmie.

Blisko trzy godziny trwała policyjna akcja „Trzeźwy poranek”. W poniedziałek rano śremscy funkcjonariusze ustawili posterunek na ulicy Gostyńskiej i kontrolowali trzeźwość zarówno kierowców wjeżdżających, jak i wyjeżdżających z miasta. Statystyki nie są optymistyczne. Po długim weekendzie co najmniej pięć osób wsiadło za kółko na podwójnym gazie.

Najpierw, o godz. 05.05, policjanci ujawnili, że kierujący samochodem Renault Megane, 46-letni mieszkaniec powiatu śremskiego, jest w stanie po użyciu alkoholu. Następnie, o godz. 06.10, okazało się, że nietrzeźwy, 55-letni mieszkaniec powiatu gostyńskiego, kieruje Citroenem Berlingo. Kilkanaście minut później, o godz. 06.26, mundurowi zatrzymali nietrzeźwego, 66-letniego mieszkańca powiatu kościańskiego, który kierował Citroenem C4. Dosłownie po czterech minutach, o 06.30, okazało się, że prawie promil alkoholu w organizmie ma kierujący BMW, 28-letni mieszkaniec powiatu śremskiego. I tuż przed zakończeniem działań, o godz. 07.20, policjanci ujawnili, że kierujący toyotą, 46-letni mieszkaniec powiatu śremskiego ma ponad promil alkoholu w organizmie.

podinsp. Ewa Kasińska

Kierowcy mający alkohol w organizmie stracili prawa jazdy. Wkrótce staną przed sądem.