Myśliwskie święto w Muzeum

środa, 7 czerwca 2023, 09:12

Zapach świeżej dziczyzny roztoczył się nad Muzeum Śremskim. Sobotnie popołudnie część śremian zdecydowało się spędzić na Pikniku Myśliwskim. Oprócz możliwości spróbowania dań z jelenia czy dzika obecni mogli zapoznać się z pracą sokolników, obejrzeć majestatyczne trofea łowieckie czy wziąć udział w zabawie tanecznej.

To już druga edycja Pikniku Myśliwskiego zorganizowanego w Muzeum Śremskim. Tym razem okazja była wyjątkowa, ponieważ myśliwi świętowali stulecie istnienia Polskiego Związku Łowieckiego. Aby godnie uhonorować jubileusz, nim zaproszono wszystkich do wspólnego świętowania, Grzegorz Pawlak z Muzeum Śremskiego odczytał okolicznościowe przesłanie. Tuż po otwarciu imprezy większość od razu ruszyła do namiotów gastronomicznych, gdzie można było spróbować dań z dziczyzny.

Jak wspominał Piotr Królak, w jego ocenie najsmaczniejsze jest mięso z jelenia, które w smaku przypomina nieco wołowinę. Piknik Myśliwski to nie jednak nie samo jedzenie, o czym świadczyły prawdziwe tłumy podziwiające majestatyczne trofea myśliwskie Romana Niemiera.

Myśliwy z koła łowieckiego „Kogut Kórnik” już ma kupiony bilet do Argentyny, gdzie także tradycyjnie wybierze się na polowanie. Jednym z punktów imprezy był pokaz sokolników, którzy chętnie „wypożyczali” na chwilę swoich podopiecznych do wspólnego zdjęcia.

Na Pikniku Myśliwskim nie mogło zabraknąć także stoisk edukacyjnych nie tylko dla najmłodszych odwiedzających, ale także nieco starszych uczestników wydarzenia.

Jeśli uczestnicy dotrwali do późniejszego wieczora w Muzeum Śremskim, to mogli wysłuchać również koncertu zespołu Masterbrass oraz wziąć udział w zabawie tanecznej. Organizatorami sobotniego pikniku byli łowczy z koła Knieja Książ, Knieja Dolsk, Ostoja Śrem, Leśnik Poznań oraz Kogut Kórnik.