W Śremie ruszył sezon plażowy

czwartek, 1 czerwca 2023, 17:07

Trzeci rok z rzędu sezon plażowy w Śremie rozpoczyna się wraz z nadejściem czerwca. Od dziś nad bezpieczeństwem plażowiczów czuwają ratownicy wodni, można wypożyczać darmowe kajaki i leżaki oraz skorzystać z innych darmowych, jak i komercyjnych atrakcji. Tak będzie aż do końca sierpnia.

Wraz z początkiem czerwca w Śremie rozpoczął się sezon plażowy. W czwartek rano, punktualnie o 10:00 po raz pierwszy w 2023 roku otwarte zostało kąpielisko nad Jeziorem Grzymisławskim. Od 3 lat sezon startuje o miesiąc wcześniej, a dodatkowo ratownicy pilnują porządku nie do 18, ale aż do godziny 20.

To pierwszy sezon, kiedy plażą zawiaduje nowy zarządca. Jest nim gminna spółka Śremski Sport. Do dyspozycji wypoczywających jest bezpłatna wypożyczalnia kajaków i leżaków, dwutorowa zjeżdżalnia, mniejsza ślizgawka dla dzieci, siłownia plenerowa oraz street workout, boiska do piłki siatkowej i boule, plac zabaw oraz natryski, przebieralnia i toalety. Co do tych ostatnich śremianie mają sporo uwag. Jak obiecuje włodarz miasta, w tym sezonie podjęte zostaną doraźne działania.

 Na razie szczegóły inwestycji nie są znane. Okres plażowy nad Jeziorem Grzymisławskim potrwa do końca sierpnia. Oby pogoda dopisywała tak jak pierwszego dnia sezonu.