Książ Wlkp. Dzieci zawładnęły urzędem. Zajęły też fotel burmistrza

czwartek, 1 czerwca 2023, 17:26

Dzieci przejęły pełną kontrolę nad Książem Wielkopolskim. Ich władza w mieście trwała wprawdzie tylko kilka godzin, ale z urzędu, banku czy biblioteki wychodziły z uśmiechem na ustach i słodkościami w ręku.

Tegoroczny Dzień Dziecka zapamiętają w Książu Wielkopolskim na długo. Najmłodsi mieszkańcy gminy przez kilka godzin mogli nie tylko zwiedzić między innymi urząd i bank, ale także zasiąść w fotelu burmistrza czy na własnej skórze przekonać się, jak wygląda praca bibliotekarza. Atrakcji tego dnia było naprawdę sporo, ale dzieci z pewnością najbardziej zapamiętają wizytę w gabinecie włodarza gminy Książ.

Wszystkie ważne decyzje urzędowe, takie jak oficjalne zaakceptowanie kolorowanki o Książu Wielkopolskim, były tego dnia podejmowane przez dzieci pod czujnym okiem zastępcy burmistrza miasta, Mireli Grześkowiak.

To było pierwsze tego typu wydarzenie zorganizowane przez Centrum Kultury w Książu Wielkopolskim. Jak wspominała jego szefowa, Mariola Kaźmierczak, trudno policzyć dzieci, które tego dnia tak licznie przekroczyły próg ksiąskiej biblioteki.