Zostawił portfel w toalecie. Po chwili już go nie było

środa, 31 maja 2023, 09:26

Portfel, a w nim m.in. 6 tysięcy złotych, padł łupem mieszkańca sąsiedniego powiatu. Mężczyzna ukradł go na jednej ze stacji paliw na terenie Śremu. Sprawa trafi do sądu.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek na jednej ze śremskich stacji paliw. Mieszkaniec gminy Dolsk udał się do toalety, gdzie odłożył swój portfel na umywalkę. Gdy opuszczał pomieszczenie zapomniał o cennym przedmiocie. Chwilę później do pomieszczenia wszedł 31-letni mieszkaniec powiatu gostyńskiego i schował portfel do kieszeni.

Mieszkaniec powiatu gostyńskiego przyznał, że kiedy wszedł do toalety i zobaczył portfel, to zajrzał do niego, zobaczył sporo gotówki i chciał zawołać kogoś z obsługi stacji. Jednak rozmyślił się i portfel schował do kieszeni. Kiedy wyjechał autem ze stacji, to portfel wyrzucił gdzieś na poboczu, ale wcześniej wyciągnął z niego pieniądze, z których już trochę wydał na zakupy.

mł. insp. Ewa Kasińska, KPP Śrem

Sprawą zajęli się śremscy kryminalni oraz policjanci patrolówki. Mundurowi dość szybko wpadli na trop złodzieja i następnego dnia udali się na teren powiatu gostyńskiego, gdzie zatrzymali sprawcę kradzieży. Udało im się odzyskać większość skradzionej gotówki. Sprawa zakończy się przed sądem.