Śpiewali o rodzinie

poniedziałek, 29 maja 2023, 19:24

Dzieci i młodzież śpiewały o rodzinie. To już dziesiąta edycja festiwalu organizowanego przez Klub Relax i Szkołę Podstawową nr 5 w Śremie. Tym razem ponad trzydziestu młodych ludzi miało okazję zaprezentować swoje umiejętności lokalne.

Klub Relax ponownie gościł w swoich progach utalentowaną wokalnie młodzież. Wszystko to za sprawą Festiwalu Piosenki o Rodzinie, do którego zgłosiło się w tym roku ponad trzydziestu uczniów lokalnych szkół podstawowych.

Pomysłodawczyniami Festiwalu Piosenki o Rodzinie są dwie nauczycielki ze Szkoły Podstawowej numer 5 – Barbara Hejne i Alina Niemier. Początkowo nauczycielki obawiały się, czy zaproponowany temat na konkurs wokalny przyjmie się wśród młodzieży. Wątpliwości zostały szybko rozwiane, bo uczniowie chętnie zaczęli zgłaszać swoje własne pomysły na repertuar.

W kategorii klas od I-III szkół podstawowych pierwsze miejsce zajęła Julia Cubal, drugie Hanna Plackowska, a trzecie Michalina Wachowska. Z klas IV-VI jury najwyżej oceniło Jagodę Laskę, potem Antoninę Wachowską oraz Michalinę Chałupkę. Jeśli zaś chodzi o klasy VII-VIII, to pierwsze miejsce zajęła Marta Wyrzykiewicz, drugie Julia Stachowiak, a trzecie Adrianna Pruchnik.