Śremsong powrócił po 3 latach

niedziela, 21 maja 2023, 12:41

Trzydziesty drugi Ogólnopolski Przegląd Piosenki Religijnej za nami! Kilkuset uczestników z całej Polski zaprezentowało swoje umiejętności wokalne na scenie Katolickiego Centrum Edukacji i Kultury. Jak wspominał Janusz Skotarczak, twórca Śremsongu, poziom muzycznych zmagań był w tym roku bardzo wyrównany.

Pierwszy Ogólnopolski Przegląd Piosenki Religijnej Śremsong zorganizowany został trzydzieści dwa lata temu. Aż do roku 2020 była to coroczna impreza, która musiała zostać przerwana z powodu wybuchu pandemii. Po trzech latach Śremsong ponownie wrócił na scenę Katolickiego Centrum Edukacji i Kultury, gdzie miało okazję w tym roku zaprezentować się kilkuset wykonawców z całej Polski.

Pośród uczestników tegorocznej edycji Śremsongu z łatwością można było odnaleźć osoby, które już od lat chętnie biorą udział w Przeglądzie i jak zapewniają, z pewnością pojawią się też za rok.

Jak przyznawał pomysłodawca Śremsongu, sam nie mógłby zasiadać w jury konkursu, ponieważ każdy prezentowany utwór jest dla niego na swój sposób wyjątkowy.

Tradycją każdego Śremsongu jest wspólny koncert laureatów przeglądu, który odbywa się w ostatni dzień trwania wydarzenia po zakończeniu wszystkich przesłuchań. Nie inaczej było i tym razem.

Formalnie, trzydziesty drugi przegląd piosenki religijnej zakończy się mszą świętą odprawioną w tę niedzielę w kościele farnym.