Które drogi zostaną wyremontowane w najbliższych latach?

niedziela, 21 maja 2023, 12:37

Ponad 20 mln złotych. To drogowy budżet inwestycyjny Powiatu Śremskiego w 2023 roku. Samorząd wyremontuje za to kilkanaście kilometrów tras, a także wybuduje chodniki. Największa inwestycja rozpoczęła się właśnie na granicy gmin Śrem i Dolsk.

Właśnie ruszyła pierwsza drogowa inwestycja powiatu śremskiego w bieżącym roku. Mowa o modernizacji dwóch tras na granicy dwóch gmin – Śrem i Dolsk. W sumie drogowcy położną nową nawierzchnię na odcinku 7 kilometrów.

Kontrakt o wartości blisko 10 mln złotych zdobyła firma Begier z Nekli, która już w ubiegłym roku wykonywała szereg prac zleconych przez Powiatowy Zarząd Dróg w Śremie. Zdaniem starosty, samorząd zbliża się ku końcowi w realizacji najpilniejszych remontów nawierzchni asfaltowych. Niemniej jednak nie brak planów inwestycyjnych na kolejne lata.

W tym roku powiat zlecił jeszcze prace na drogach we Włościejewicach i Ługach, w Dolsku na Podrzekcie, na odcinku Zakrzewice-Gogolewo oraz w Dąbrowie. Zaplanowany jest też remont, o czym już mówiliśmy, ulicy Zamenhofa w Śremie. Są też mniejsze zadania, które z pewnością ucieszą pieszych.

Tegoroczny drogowy budżet inwestycyjny powiatu śremskiego przekroczył już 20 mln złotych. Blisko połowa tych pieniędzy pochodzi z Polskiego Ładu.