Za nami tydzień bibliotek

niedziela, 14 maja 2023, 08:06

Cztery spotkania autorskie w przecięciu kilku dni. Śremska biblioteka dołączyła do ogólnopolskiej akcji w ramach Tygodnia Bibliotek. Oprócz możliwości rozmowy z autorami książek dla dzieci i dorosłych, nowi czytelnicy otrzymali specjalny pakiet startowy, a tym, którym zdarzyło się nieco przetrzymać książkę, mogli ją bez konsekwencji zwrócić.

Tydzień Bibliotek jest ogólnopolską akcją zorganizowaną przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. Książnice z całego kraju dołączając do wydarzenia organizują dla swoich czytelników wiele wydarzeń specjalnych. Do przedsięwzięcia przyłączyła się także śremska biblioteka, która zaplanowała na ten czas aż pięć spotkań autorskich. Jedno z nich, z Mariuszem Szczygłem, ze względu na pewne wydarzenia losowe musiało zostać przesunięte na 13 czerwca. Wśród zorganizowanych spotkań z pisarzami nie mogło zabraknąć także śremian.

Tydzień Bibliotek w Śremie to nie tylko spotkania z autorami książek dla dzieci i dorosłych. W ramach akcji można było wziąć udział także w artystycznym upamiętnieniu setnej rocznicy urodzin polskiej noblistki, Wisławy Szymborskiej, a nowi czytelnicy otrzymywali specjalny pakiet powitalny.

Oprócz wizyty Jolanty Matuszewskiej, w śremskiej bibliotece w ramach Tygodnia Bibliotek zorganizowano także spotkanie z Elizą Piotrowską, Grzegorzem Kasdepke czy śremianką, Olgą Rudnicką.