Z poezją na dwóch kółkach

środa, 10 maja 2023, 11:37

Poezja może być dla wszystkich! To było główne przesłanie rajdu rowerowego zorganizowanego przez filię biblioteki publicznej w Niesłabinie. Wydarzenie nie ograniczało się do samej wycieczki, a swój poetycki wymiar nabierało podczas przystanków, gdzie czytano wiersze Wisławy Szymborskiej i Aleksandra Fredry.

Poetycki Rajd Rowerowy zorganizowany przez filię biblioteki publicznej w Niesłabinie nie był kierowany wyłącznie do fanów rowerowych eskapad. Na zaproszenie odpowiedzieli także części goście biblioteki, jak również miłośnicy polskiej poezji.

Rowerzyści wyruszyli spod filii biblioteki i kierowali się w stronę Orkowa i Czmońca by potem zawrócić i drugą stroną wrócić do Niesłabina. Po drodze było kilka przystanków, gdzie uczestnicy rajdu zatrzymywali się, by na głos odczytać wybrany utwór Wisławy Szymborskiej lub Aleksandra Fredry. Jako pierwszy wyrecytowano wiersz „Nic dwa razy” autorstwa polskiej noblistki.

Organizatorzy wybrali do odczytów Wisławę Szymborską , ponieważ w tym roku obchodzimy setną rocznicę jej urodzin, a Aleksandra Fredrę z powodu jego 230. rocznicy urodzin.