Kozi Jarmark w Dolsku

poniedziałek, 8 maja 2023, 13:54

Jarmark z kozą w roli głównej. Tłoczno zrobiło się w ubiegłą środę na rynku w Dolsku, gdzie można było nie tylko zjeść lody i kiełbasę z grilla, ale także kupić rękodzieło czy obejrzeć występy artystyczne przygotowane przez uczniów lokalnych szkół podstawowych i przedszkoli.

Kozi Jarmark wpisał się na stałe w kalendarz imprez organizowanych na rynku w Dolsku. Pogoda w ostatni dzień majówki dopisała, więc na wydarzeniu pojawiło się sporo osób, także z okolicznych miejscowości.

Uczestnicy jarmarku z kozą mogli obejrzeć układy taneczne przygotowane przez przedszkolaki z Międzychodu i Wieszczyczyna, a także występy uczniów szkoły podstawowej w Dolsku i Masłowie. Swoje umiejętności pokazały mażoretki z Zawiszy oraz dziewczęta ze Studia Anima z Gostynia.

Jarmark to jednak nie tylko scena, ale przede wszytskim okoliczne stoiska, gdzie można było kupić lody, kiełbasę z grilla, a także ciasto przygotowane przez Koło Gospodyń Wiejskich z Pokrzywnicy. Na jarmarku spotkaliśmy Benedytka Włodarczaka lokalnego rzeźbiarza, który w wydarzeniu uczestnicy regularnie od wielu lat i pamięta nawet jego pierwszą edycję.

Podczas trwania jarmarku nie mogło zabraknąć samej kozy, która przechadzała się na rynku i chętnie przybijała piątki spotkanym dzieciom.