Działacze Lewicy upamiętnili…

czwartek, 4 maja 2023, 10:43

Śremska lewica pamiętała o 1 Maja. Jak co roku, lokalni działacze Nowej Lewicy w Święto Pracy odwiedzili na cmentarzu w Dolsku i Śremie swoich zmarłych kolegów oraz oddali hołd Stanisławowi Chudobie – działaczowi socjalistycznemu, który mieszkał i uczył się w Śremie.

Śremscy działacze Nowej Lewicy, a wcześniej Sojuszu Lewicy Demokratycznej rokrocznie w ten sam sposób obchodzą robotnicze święto 1 Maja. Z samego rana delegacja rusza z wiązankami najpierw na cmentarz w Dolsku, gdzie wspomina swoją zmarłą koleżankę – Danutę Czyżak, a potem jadą na cmentarz komunalny w Śremie, gdzie składają kwiaty na grobach Jana Bortnowskiego oraz Stanisława Walkowiaka.

Ważnym punktem obchodów jest wizyta przy tablicy upamiętniającej postać Stanisława Chudoby – działacza socjalistycznego, który mieszkał i uczył się w Śremie. Plansza znajduje się tuż przy moście na ulicy Piłsudskiego, która niegdyś nosiła imię właśnie Stanisława Chudoby.

Lokalni działacze Lewicy tego dnia tradycyjnie odwiedzili także kamień poświęcony Marianowi Dominiczakowi w parku powstańców wielkopolskich oraz pomnik Marcina Kasprzaka w Czołowie w gminie Kórnik.