Wsiądź na rower. W ubiegłym sezonie śremianie przejechali niemal dwa razy więcej kilometrów

wtorek, 2 maja 2023, 10:35

Od poniedziałku ponownie można wypożyczyć jednoślady w ramach Śremskiego Roweru Miejskiego. Na ulicach miasta znajduje się się 30 pojazdów rozlokowanych na 10 stacjach. Zasady pozostają niezmienne: pierwsze 30 minut jazdy jest darmowe, później trzeba zapłacić 5 groszy za każdą dodatkową minutę. Miejska wypożyczalnia ma być czynna do końca października.

Na ulicach Śremu ponownie pojawiły się rowery miejskie. Pojazdy napędzane siłą mięśni można odblokować za pomocą aplikacji Roovee od poniedziałku, 1 maja. Po bezpłatnych 30 minutach, każda kolejna to koszt 5 groszy. W rozpoczynającym się sezonie do dyspozycji mieszkańców jest 30 rowerów, czyli tyle samo, co w ubiegłym roku. W zapasie operatora pozostaje 10 pojazdów zastępczych do natychmiastowej wymiany w przypadku uszkodzeń.

Gdzie znaleźć rower?

Lokalizację jednośladów można sprawdzić w aplikacji, ale zwykle znajdziemy je w wyznaczonych miejscach. Podobnie jak w poprzednich latach, stacje zlokalizowane są przy ulicach: Mickiewicza, Wyszyńskiego, Kilińskiego, Roweckiego, Chłapowskiego, Alei Solidarności oraz przy centrum rekreacyjnym w Psarskiem. Latem jednoślady będzie można zostawić także na plaży miejskiej.

Śremianie korzystają ze ŚRM. W ubiegłym roku padł rekord

W poprzednim sezonie Śremski Rower Miejski był użytkowany przez ponad 2 tysiące śremian, a jednoślady były wypożyczane blisko 14,5 tysiąca razy. Użytkownicy przejechali łącznie 53 tysiące kilometrów, a to oznacza wzrost rok do roku o 75 procent.

Funkcjonowanie systemu kosztuje gminę niespełna 85 tysięcy złotych.