Grzymysław. Po problemach udało się dokończyć budowę drogi

poniedziałek, 1 maja 2023, 08:51

Od kilku dni można już przejechać drogą w Grzymysławiu. Po uzyskaniu przez gminę koniecznych pozwoleń, wykonawca wybudował brakujące niespełna 50 metrów nawierzchni. Inwestycja kosztowała niemal 1 milion 800 tysięcy złotych.

W lutym rozpoczęła się wyczekiwana przez mieszkańców budowa brakującego odcinka drogi gminnej w Grzymysławiu. Inwestycja łącząca obie części wsi była zapowiadana rok wcześniej, ale gmina oczekiwała na dofinansowanie zadania z Polskiego Ładu. Już dwa tygodni temu informowaliśmy w Wiadomościach, że droga jest niemal gotowa. Problemem był jej niespełna 50 metrowy odcinek, którego wykonawca nie mógł utwardzić na brak wymaganych uzgodnień inwestora ze spółką Gaz-System. W ubiegłym tygodniu formalności udało się dopełnić, a wykonawca zakończył prace w terminie.

Droga będąca alternatywną trasą z drogi 434 w kierunku osiedla Jeziorany od kilku dni jest przejezdna. Już teraz w godzinach szczytu zauważalny jest zwiększony ruch w Grzymysławiu. Inwestycja obejmująca budowę 2 kilometrów drogi gminnej od ulicy 750-lecia do drogi wojewódzkiej 434 była realizowana etapami od 2017 roku. Ostatni etap prac realizowała firma Roboty Drogowe Jacek Szymanowski z Książa Wielkopolskiego. Wartość kontraktu to 1 milion 770 tysięcy złotych.