Maturzyści zakończyli rok szkolny

sobota, 29 kwietnia 2023, 10:26

131 – tyle dni potrwają najdłuższe wakacje w życiu. Ponad 4 miesiące laby czekają na absolwentów szkół średnich o ile nie zdecydują się na rozpoczęcie pracy. W piątek śremskie szkoły pożegnały blisko pół tysiąca absolwentów. Mury „ogólniaka” opuścili pierwsi po reformie oświaty czwartoklasiści, z kolei w technikach ostatni rocznik, który uczęszczał do gimnazjum.

To był wyjątkowy dzień dla wszystkich uczniów klas maturalnych, także w powiecie śremskim. Od samego rana w różnych częściach miasta dyrekcje szkół ponadpodstawowych wraz z przedstawicielami starostwa wręczali wyróżnienia, nagrody, dyplomy i świadectwa. Podczas tych uroczystości nie mogło zabraknąć  także życzeń powodzenia w związku ze zbliżającym się egzaminem maturalnym i gratulacji za dotychczasową pracę naukową, sportową czy społeczną. Przy okazji zakończenia roku szkolnego klas maturalnych Zespołu Szkół Technicznych w Śremie pojawił się również gość specjalny ze Stanów Zjednoczonych – dziekan wydziału State Community and Technical College z Minnesoty.

Pierwszy egzamin maturalny w tym roku odbędzie się już 4 maja w czwartek i tradycyjnie będzie to języku polski na poziomie podstawowym.