Porządki w Brodnicy

poniedziałek, 24 kwietnia 2023, 10:00

Około 30 osób zakasało rękawy i uporządkowało swoje najbliższe otoczenie. Z inicjatywy sołectwa w Brodnicy odbyło się sprzątanie świata. W działania zaangażowali się członkowie rady sołeckiej oraz młodzież z drużyny pożarniczej. W tym samym czasie park w obrębie pałacu sprzątali członkowie Grupy Aktywnych Awangarda.

W sobotnie przedpołudnie odbyło się wielkie porządkowanie Brodnicy. Na zaproszenie sołectwa odpowiedziało kilkadziesiąt osób, w tym blisko 30-osobowa grupa Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej OSP Brodnica. Młodzi ludzie pod okiem członków rady sołeckiej porządkowało tereny w centrum wsi, park przy pałacu Mańkowskich, a także tereny przyległe do kościoła.

Uprzątnięcie śmieci zajęło im blisko godzinę. Społecznicy zebrali 30 worków odpadów – głównie plastikowych i szklanych butelek. Na zakończenie odbyło się wspólne pieczenie kiełbasek przy ognisku.

W tym samym czasie na terenie przylegającym do pałacu spotkaliśmy członków Grupy Aktywnych Awangarda, którzy przyłączyli się do akcji sprzątania świata.