Parkowy quest na 135-lecie

piątek, 21 kwietnia 2023, 16:53

W piątek przed południem w Parku Miejskim im. Powstańców Wielkopolskich odbyły się coroczne obchody Dnia Ziemi. W tym roku wyjątkowe, bowiem przypada 135. rocznica założenia zieleńca. Wydarzenie zorganizowali Miłośnicy Ziemi Śremskiej, którzy kontynuują działalność powstałego ponad 135 lat temu Towarzystwa Ku Upiększaniu Miasta Śrem.

Towarzystwo Miłośników Ziemi Śremskiej zaprosiło mieszkańców, uczniów szkół, przedszkolaków oraz przedstawicieli instytucji do Parku Miejskiego im. Powstańców Wielkopolskich w Śremie na obchody Dnia Ziemi. Spotkanie zorganizowane przez społeczników odbyło się wyjątkowo przy kamieniu 750-lecia lokacji Śremu. Poprowadził je szef stowarzyszenia Jerzy Naskręt, który mówił o historii największego parku w Śremie, a także o trwającej rewitalizacji.

W tym roku wyjątkowo nie obyło się sadzenie drzew i krzewów. To jest zaplanowane na kolejne dni. Członkowie towarzystwa zachęcają śremian do wspólnej pracy.

W trakcie wydarzenia zaprezentowany został nowy śremski quest, dzięki któremu można odkrywać walory przyrodnicze największego śremskiego parku. To inicjatywa Unii Gospodarczej Regionu Śremskiego we współpracy z towarzystwem miłośników.

W piątek quest rozwiązywali uczniowie dwóch śremskich szkół oraz przedszkolacy. W sobotę od 15 do 17 będzie okazja, aby zabrać quest ze sobą i wyruszyć na poszukiwanie atrakcji zieleńca. Park Powstańców Wielkopolskich to największy śremski park. Zajmuje powierzchnię 46 hektarów i nazywany jest zielonymi płucami miasta.