Auto oficjalnie w służbie

czwartek, 20 kwietnia 2023, 13:36

Nowy radiowóz już oficjalnie rozpoczął służbę w śremskiej policji. To pierwsze auto w powiecie w nowym oznakowaniu i ze zwiększoną liczbą sygnałów błyskowych. Radiowóz zakupiła Komenda Główna Policji przy wsparciu gminy i powiatu, dlatego też kluczyki przekazali samorządowcy.

Od kilku tygodni Komenda Powiatowa Policji w Śremie dysponuje nowym autem. Mowa o oznakowanym radiowozie na podwoziu najnowszego modelu Kia Ceed. Samochód oficjalną służbę rozpoczął w miniony piątek, po tym jak na placu przed śremską komendą odbyła się skromna uroczystość przekazania kluczyków. Uczynili to samorządowcy – Burmistrz Adam Lewandowski oraz wicestarosta Piotr Ruta. Te trafiły w ręce młodszego aspiranta Mariusza Półrolniczaka.

To pierwszy pojazd we flocie śremskiej policji w nowym ubarwieniu. Obok dotychczasowych niebieskich pasów z jasnymi elementami i napisami, pojawiają się elementy odblaskowej żółci. Nowe oznakowanie radiowozów zostało wprowadzone w ubiegłym roku. Kia została przekazana do wydziału ruchu drogowego śremskiej jednostki. Zakup zrealizowała Komenda Główna Policji, a część środków wyłożyły samorządy lokalne.