Budowali schronienie dla pożytecznych owadów

sobota, 15 kwietnia 2023, 11:17

Dzięki dzieciom z Psarskiego, pszczoły murarki będą miały gdzie mieszkać. Podczas warsztatów ekologicznych zorganizowanych w świetlicy socjoterapeutycznej „Iskra”, młodzi mieszkańcy wsi własnoręcznie przygotowywali domki dla tych pożytecznych owadów.

To były już kolejne warsztaty ekologiczne, jakie zorganizowano dla dzieci w świetlicy socjoterapeutycznej „Iskra” w Psarskiem. Tym razem, młodzi mieszkańcy wsi z pustych butelek i suchych patyków wykonywali domki dla pszczół. „Dobrym duchem” każdych tych zajęć jest Dorota Witczak, która nie powodu jest uważana za entuzjastkę szeroko pojętej ekologii i wszystkiego, co można zrobić z recyklingu.

Wspominane „zapylacze” to inaczej pszczoły murarki, bez których pożytecznej działalności życie na naszej planecie szybko by obumarło. O tym, jak jak ważne jest przygotowywanie dla ich odpowiedniej przestrzeni do życia i rozmnażania się mówił dzieciom Daniel Niewiński z Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Brodnickiej „Gniazdo”.

Dzieciom, które tego popołudnia postanowiły przyjść i zrobić domek dla pszczół, taka forma zajęć bardzo się podobała.

Świetlica socjoterapeutyczna w Psarskiem jest miejscem, gdzie nie tylko można od czasu do czasu z recyklingu zrobić coś ładnego i użytecznego. Od początku roku dzieje się w niej naprawdę dużo.

Jak zdradziła nam Dorota Witczak, już wkrótce młodzi mieszkańcy gminy zmierzą się z kolejnym zadaniem, którego motywem przewodnim będą stare, zdekompletowane puzzle.