Nietypowy bankowiec rozpoczął pracę w Śremie

piątek, 14 kwietnia 2023, 09:24

Pepperuś odwiedził oddział śremskiego banku. Uczniowie lokalnych szkół podstawowych mieli niezłą frajdę testując możliwości tego niezwykłego robota, który dla dzieci potrafił nawet zatańczyć.

Jakiś czas temu do oddziału banku PKO przy ulicy Mickiewicza zawitał Pepperuś – niezwykły robot, który potrafi nie tylko pomagać w sprawach finansowych, ale także tańczyć czy pozować do zdjęć. Jego możliwości mieli okazję przetestować uczniowie śremskich szkół podstawowych, którzy niedawno odwiedzili bank.

Łącznie, w 10 grupach, Pepperusia odwiedziło 250 dzieci z klas 4 i 5 szkoły podstawowej. Młodzi śremianie praktycznie w ogóle nie obawiali się robota i chętnie sprawdzali jego różne funkcje.

Przy okazji wizyty w banku, dzieci zobaczyły również między innymi banknoty z różnych stron świata, monety, którymi niegdyś w Polsce płacono, dowiedziały się jak działa sprzęt z którego korzysta się w banku, a także usłyszały kilka cennych rad, jak nie paść ofiarą oszustów. Do skorzystania z różnych funkcji Pepperusia zachęcane są nie tylko dzieci – będzie można to zrobić do 5 maja, gdy robot powędruje już w inne miejsce.