Powstaną nowe nadajniki. Tam poprawi się zasięg

czwartek, 13 kwietnia 2023, 14:52

W okolicy Śremu są miejsca, w których próżno szukać zasięgu telefonii komórkowej. Dziś nie wyobrażamy sobie życia bez dostępu do telefonu, a tym bardziej internetu. Jeden z operatorów planuje budowę kilku wież.

Śrem, Nochowo, Mechlin i Kadzewo. W tych miejscowościach wkrótce mogą stanąć nowe tzw. BTS-y. To nic innego jak wieże telefonii komórkowej. Urząd Miejski w Śremie prowadzi postępowania administracyjne w sprawie ustalenia lokalizacji inwestycji celu publicznego. Spółka P4 z Warszawy wystąpiła w ostatnich miesiącach z wnioskami o 4 lokalizacje. Urzędnicy rozpatrzyli przynajmniej dwa z nich.

Maszt z antenami stanął już w Śremie przy ulicy Grunwaldzkiej, ale to dopiero początek. Kolejne wieże mają powstać w: Kadzewie (na granicy z Bodzyniewiem), Nochowie (w sąsiedztwie ulicy Świerkowej) i Mechlinie (teren spółdzielni rolniczej). Do tej pory urzędnicy wydali pozytywną decyzję do lokalizacji w Kadzewie.

Spółka P4 jest operatorem sieci Play. W ostatnich latach ta sama firma postawiła maszty w Wyrzece, Chrząstowie, Nochowie (w sąsiedztwie ulicy Nowowiejskiego w Śremie).