Turniej motoryzacyjny dla ZSR w Grzybnie

niedziela, 9 kwietnia 2023, 14:51

Uczniowie Zespołu Szkół Rolniczych w Grzybnie kolejny raz będą reprezentowali powiat śremski w finale wojewódzkim Ogólnopolskiego Turnieju Motoryzacyjnego. W środę w Śremie odbyła się rywalizacja na poziomie powiatowym, w którym wzięły udział trzyosobowe drużyny reprezentujące cztery szkoły ponadpodstawowe.

Ośrodek szkolenia kierowców Totem był areną zmagań uczniów techników działających na terenie powiatu śremskiego. W środę zorganizowany został etap powiatowy 20. jubileuszowej edycji Ogólnopolskiego turnieju motoryzacyjnego, który w Śremie jest organizowany od 2007 roku.

Tradycyjnie wystartowały reprezentacje czterech szkół ponadpodstawowych, a więc wszystkich placówek podległych powiatowi śremskiemu z wyjątkiem Liceum Ogólnokształcącego. Młodzież najpierw indywidualnie zmierzyła się z pytaniami zawartymi w teście, a następnie drużynowo wykonywała zadania ratownicze.

Na półmetku uczestnicy przenieśli się z budynku na plac manewrowy, gdzie policjanci drogówki przygotowali dwa zadania. Najpierw była to jazda sprawnościowa samochodem z tzw. talerzem Stewarta, a następnie jazda sprawnościowa motorowerem.

Identyczną ścieżkę muszą pokonać uczestnicy etapu wojewódzkiego. Powiat śremski kolejny rok reprezentować będą uczniowie Zespołu Szkół Rolniczych w Grzybnie. Rok temu podopieczni Bogdana Ambrożego zajęli III miejsce w Wielkopolsce.