Szpital z nowym sprzętem od Orkiestry

niedziela, 9 kwietnia 2023, 11:46

Są warte 200 tysięcy złotych każdy. Mowa o respiratorach, które wprost z siedziby Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy trafiły na początku tygodnia do śremskiej lecznicy. To urządzenia dedykowane noworodkom. W szpitalu w Śremie już sprzęt WOŚP wart grubo ponad 1 mln złotych.

Szpital Powiatowy im. Tadeusza Malińskiego otrzymał kolejne dary będące owocem największej publicznej zbiórki w kraju, która co roku w jedną styczniową niedziele jednoczy miliony Polaków. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy przekazała dwa wysokiej klasy respiratory dla noworodków. Zbiegło się to w czasie z ogłoszeniem wyniku 31. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Jesienią ubiegłego roku, po 6 latach starań Szpitalowi Powiatowemu w Śremie udało się zdobyć drugi poziom referencyjności dla oddziału neonatologicznego. Lecznica może przyjmować noworodki urodzone przedwcześnie, z niską masą ciała i wymagające intensywnej opieki. Na oddziale noworodkowym znajdują się trzy stanowiska do intensywnej terapii. Dar orkiestry to odpowiedź na prośbę szpitala o doposażenie oddziału w związku z poszerzeniem działalności.

Wartość każdego z dwóch ofiarowanych respiratorów to 200 tysięcy złotych. Przez 30 lat Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy doposażyła śremski szpital w sprzęt o wartości ponad miliona złotych. To pokazuje, że wspólne granie w styczniową niedzielę ma sens.