Różaniec w rocznicę śmierci św. Jana Pawła II

piątek, 7 kwietnia 2023, 12:10

W niedzielę minęła 18. Rocznica śmierci papieża Polaka, Jana Pawła II. Z tej okazji w kościele Najświętszego Serca Jezusa odbył się różaniec ze św. Janem Pawłem II.

Śremianie uczcili 18. Rocznicę śmierci papieża Polaka, św. Jana Pawła II. W niedzielę wieczorem w kościele pw. Najświętszego Serca Jezusa wierni zgromadzili się na wspólnej modlitwie różańcowej. O 21 kapłani wyszli przed ołtarz, a głoś zabrał proboszcz ks. kanonik Ryszard Adamczak. Przed modlitwą wierni obejrzeli krótki film będący zbitką nagrań z pontyfikatu papieża Polaka. Następnie Dorota Józefiak zaśpiewała swoją piosenkę „Totus Tuus” napisaną 2 lata temu z okazji 100. rocznicy urodzin Karola Wojtyły.

Tytułowe słowa Totus Tuus w języku łacińskim oznaczają „Cały Twój”. To dewiza papieża Jana Pawła II, była ona jego zawołaniem już gdy był biskupem w Krakowie. Następnie wierni odśpiewali Apel Jasnogórski, po czym rozpoczęła się modlitwa różańcowa. Przed każdą z tajemnic rozważania odczytywali parafianie.

Podczas modlitwy wierni zwracali się z modlitwą do  Ojca Świętego z prośbą „O Bożą Opiekę i Boże Błogosławieństwo dla Polski i Narodu Polskiego oraz wypełnienie się Woli Bożej”. Na zakończenie zgromadzeni wyszli ze świątyni na parking, przed pomnik Matki Boskiej z La Salette, gdzie odśpiewali ulubioną pieśń papieża Polaka – Barkę.