[TYLKO U NAS] Prace na deptaku postępują

sobota, 1 kwietnia 2023, 14:54

Trwa przebudowa deptaka w prawobrzeżnej części Śremu. Gotowy jest pierwszy odcinek – od ulicy Popiełuszki do Targowej. Prace toczą się w kierunku tzw. Pumpenplatzu. Finał prac ma nastąpić latem. Urzędnicy zapewniają, że dukt zyska sporo zieleni.

Od grudnia trwają prace przy przebudowie ulic sąsiadujących z deptakiem w prawobrzeżnej części Śremu. Sztandarowa tegoroczna inwestycja gminy, a więc gruntowna modernizacja samego deptaku, rozpoczęła się w lutym. Gotowa jest już część nowej nawierzchni od strony kościoła Ducha Świętego.

Burmistrz deklaruje, że nowy wygląd deptaka spodoba się śremianom. To właśnie głosy mieszkańców spowodowały, że dukt pieszo-rowerowy zyska większą liczbę zieleni, i to tej rosnącej bezpośrednio w gruncie.

Kwota inwestycji opiewa na 3,5 mln złotych. Gmina musiała dopłacić 40 tysięcy do realizowanej na podstawie negocjacji przebudowy sąsiednich ulicy – Szewskiej, Młyńskiej i Dąbrowskiego. W przypadku deptaka, ratusz liczy się z koniecznością realizacji dodatkowych prac, jednak w niewielkim zakresie.