Śremianin był poszukiwany przez polską i europejską policję. Wpadł w Holandii

czwartek, 30 marca 2023, 20:49

Po 7 latach poszukiwań holenderska policja natrafiła na ślad i zatrzymała 30-letniego śremianina. Mężczyzna usłyszał wyroki za kradzieże i handel narkotykami.

Sprawa miała swój początek w 2016 roku. Wtedy prokuratura wydała list gończy za 23-letnim wówczas mieszkańcem Śremu. Wobec mężczyzny zastosowano również środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu. Mężczyzna był podejrzanym w sprawie związanej z handlem narkotykami.

W styczniu 2017 roku sąd wydał za mężczyzną kolejny list gończy, ponieważ śremianin został skazany na karę więzienia za kradzież i nadal ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. Miesiąc później sąd wydał za mieszkańcem Śremu jeszcze jeden list gończy. Tym razem poszukiwany został skazany za kradzież z włamaniem.

Śremscy kryminalni poszukiwali mężczyzny od 7 lat. Mundurowi już dawno ustalili, że ukrywa się on poza granicami naszego kraju. W związku z takimi ustaleniami sąd w 2019 roku wydał za poszukiwanym Europejski Nakaz Aresztowania.

Ostatecznie, 30-latka zatrzymała holenderska Policja. W środę mężczyzna został przetransportowany do kraju i umieszczony w areszcie.