Sportowa rywalizacja bez granic

środa, 22 marca 2023, 18:55

W niedzielę w Śremskim Sporcie odbyła się druga edycja „Olimpiady bez granic”. To wspólna inicjatywa Pomocnej Dłoni, stowarzyszenia Runner’s Power i Śremskiego Sportu. W olimpiadzie wzięło udział blisko pięćdziesiąt dzieci z niepełnosprawnościami w wieku od 3 do 12 lat.

W niedzielę w Śremskim Sporcie odbyła się druga edycja „Olimpiady bez granic”. To wspólna inicjatywa Pomocnej Dłoni, stowarzyszenia Runner’s Power i Śremskiego Sportu we współpracy z Zespołem Szkół Ekonomicznych. Patronat nad wydarzeniem objął Burmistrz Śremu.

W olimpiadzie wzięło udział blisko pięćdziesięcioro dzieci z niepełnosprawnościami w wieku do 12 lat. Konkurencje oraz dodatkowe atrakcje były urozmaicone i dostosowane dla różnych rodzajów niepełnosprawności uczestników. Każdy z maluchów otrzymał pakiet startowy, a w nim różne gadżety, słodycze oraz pamiątkowy medal i dyplom. Organizatorzy przygotowali siedem konkurencji. Dodatkowe atrakcje, z których korzystały dzieci to: malowanie twarzy, kręcenie balonów, kącik kolorowanek, a także zakątek ze słodkościami.

„Olimpiadę bez granic” otworzył zastępca burmistrza Bartosz Żeleźny oraz wicestarosta śremski Piotr Ruta. Po wysłuchaniu hymnu Polski i zawieszeniu flagi olimpijskiej dzieci i ich rodzice przystąpili do sportowej rywalizacji, w której wynik nie miał znaczenia. W trakcie olimpiady dzieci odwiedzili również strażacy ochotnicy z Brodnicy, którzy opowiedzieli o swojej służbie. Dzieci miały też okazję spotkać się z paracyklistą Michałem Żylińskim.

„Olimpiada bez granic” będzie kontynuowana w kolejnym roku.