Straszny wypadek w sąsiednim powiecie. W Śremie i Książu wzmożony ruch

poniedziałek, 20 marca 2023, 20:19

W poniedziałkowe popołudnie na DK11 w sąsiednim powiecie średzkim doszło do poważnego wypadku z udziałem aut osobowych i ciężarówki transportującej drewno. Bele zmiażdżyły wypadły na jezdnię miażdżąc kilka pojazdów. Mimo wieczorowej pory w Śremie i Książu panuje zwiększony ruch tranzytowy.

Dzisiejszego popołudnia na terenie sąsiedniego powiatu doszło do poważnego wypadku z udziałem pięciu samochodów osobowych i ciężarówki przewożącej drewno. Kraksa miała miejsce w Nowym Mieście (pow. średzki), tuż przed mostem na Warcie.

Czarną serię wydarzeń zapoczątkowała jedna z osobówek, która uderzyła w zestaw przewożący drewniane bele. Wtedy ładunek rozsypał się na jezdnię i mocno uszkodził kolejne auta. W wyniku zdarzenia dwie osoby trafiły do szpitala, a stan jednej jest ciężki.

Na miejscu trwają policyjne czynności i od kilku godzin droga krajowa nr 11 jest nieprzejezdna. Służby kierują pojazdy objazdami m.in. przez Książ Wielkopolski i Śrem. Na drogach wojewódzkich 436, 434 i 432 mimo wieczorowej pory panuje znaczny ruch, głównie pojazdów ciężarowych. Oblegane są stacje paliw znajdujące się przy obwodnicy Śremu.