Po pierwszym etapie rekrutacji. Są dzieci, które nie dostały się do żadnej placówki

poniedziałek, 20 marca 2023, 14:15

Tylko dwie osoby nie zostały zakwalifikowane do żadnego przedszkola w pierwszym etapie rekrutacji w gminie Śrem. Rodzice mają czas do wtorku na potwierdzenie przyjęcia w systemie elektronicznym. W publicznych i niepublicznych placówkach nadal wolnych jest blisko pół tysiąca miejsc.

O wynikach pierwszego etapu rekrutacji rozmawialiśmy z Barbarą Jabłońską, naczelnik Pionu Edukacji i Usług Społecznych Urzędu Miejskiego w Śremie.

W tym roku do dyspozycji najmłodszych mieszkańców Śremu jest około 2,5 tysiąca miejsc w przedszkolach – zarówno publicznych jak i niepublicznych. W naborze elektronicznym rodzice zgłosili ponad 460 dzieci. Najwięcej było 3-latków – 401 osób. Niepubliczne przedszkola przyjęły również 22 młodszych dzieci.

Po pierwszym etapie rekrutacji nie ma wolnych miejsc w „Jarzębince”, „Słonecznej Gromadzie” oraz oddziałach przedszkolnych w Zbrudzewie i Nochowie.

W rekrutacji podstawowej do żadnej placówki nie dostało się dwoje dzieci. Rodzice tych osób wskazali wyłącznie placówkę pierwszego wyboru.