Wymusił pierwszeństwo. VW ze zniszczonym bokiem

piątek, 3 marca 2023, 10:01

Około 9 na skrzyżowaniu Alei Solidarności z ulicą Sikorskiego zderzyły się dwa pojazdy. Zestaw ciężarowy uderzył w osobowego VW. Nikomu nic się nie stało, a ruch został szybko udrożniony.

Gostyńska/Staszica i Solidarności/Sikorskiego. To jedne z najniebezpieczniejszych skrzyżowań w Śremie, gdzie w skali roku dochodzi do największej liczby kolizji i wypadków. Tak też było w piątkowy poranek. Około 9:00 na skrzyżowaniu przy Polonii ciężarówka z naczepą na średzkich tablicach uderzyła w auto prowadzone przez mieszkanka powiatu śremskiego.

W wyniku zderzenia, ciężarówka straciła prawy reflektor, z kolei w osobowym volkswagenie turanie wgnieciony został prawy bok, a w tylnych drzwiach zbiła się szybka. Kobieta kierująca autem nie doznała obrażeń.

Na miejscu zjawiła się policja, pogotowie, a także dwa zastępy JRG Śrem. Po kilkunastu minutach strażacy usunęli części uszkodzonych aut, a następnie pojazdy usunięto z drogi.

Policjanci drogówki uznali zdarzenie za kolizję. Mundurowi ustalili, że to kierowca większego z aut wymusił pierwszeństwo wyjeżdżając na skrzyżowanie z alei Solidarności w kierunku Czempinia i nie ustąpił pierwszeństwa osobówce nadjeżdżającej od strony Psarskiego. Obywatel Ukrainy został ukarany mandatem w wysokości 1500 złotych.

Oba pojazdy nie nadają się do dalszej jazdy.

Jest niebezpiecznie! Co dalej ze skrzyżowaniem?

Problem niebezpiecznego skrzyżowania zauważyły władze miasta. Gmina dogadała się z Wielkopolskim Zarządem Dróg Wojewódzkich w Poznaniu i zgodziła się partycypować w kosztach budowy ronda. Śrem zlecił wykonanie dokumentacji projektowej, a województwo ma realizować prace budowalne. Projektant ma czas do końca 2023 roku, a koszt opracowania dokumentacji wyniósł 278 tysięcy złotych.