Miał lepkie ręce. Został zatrzymany na gorącym uczynku

wtorek, 21 lutego 2023, 16:59

Przed sądem stanie śremianin, który trudnił się kradzieżami w sklepach. Mężczyzna wpadł na gorącym uczynku w miniony piątek. Policjanci bez trudu przypisali mu kradzieże w trzech innych sklepach, do których doszło tego samego dnia.

Dzięki obsłudze jednego z punktów handlowych, w ręce śremskiej policji wpadł złodziej, który nie pierwszy raz dokonał kradzieży ze sklepowych półek. W miniony piątek, 17 lutego mundurowi zostali powiadomieni o ujęciu złodzieja w jednym ze sklepów na ternie miasta. Mężczyzna ukradł golarkę i zestaw do strzyżenia.

Policjanci patrolówki ustalili również, że 27-letni mieszkaniec Śremu tego samego dnia, kradł jeszcze w trzech innych śremskich sklepach. Mundurowi w torbie, którą złodziej miał przy sobie znaleźli m.in. pochodzących z kradzieży buty sportowe.

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Kryminalni w miejscu zamieszkania miłośnika cudzej własności znaleźli jeszcze inne łupy. W sobotę sprawca kradzieży usłyszał zarzut, do którego się przyznał i złożył wyjaśnienia.

Z zebranego w sprawie materiału dowodowego wynika, że w okresie od 30 stycznia do 17 lutego tego roku sklepowy złodziej aż osiem razy dokonywał w Śremie kradzieży. Mężczyzna był już wcześniej notowany i karany za kradzież z włamaniem. Miało to miejsce na terenie województwa dolnośląskiego. Teraz czeka go kolejna sprawa w sądzie.

podinsp. Ewa Kasińska