Strzelali do tarczy dra Matuszewskiego

wtorek, 21 lutego 2023, 08:46

Na strzelnicy Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Śremie odbył się kolejny memoriał im. dra Seweryna Matuszewskiego. Trofeum zdobył Mikołaj Popławski.

W minioną niedzielę w siedzibie Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Śremie odbył się XXI Memoriał im. dr Seweryna Matuszewskiego. Śremska strzelnica gościła w tym dniu wielu strzelców z różnych zakątków wielkopolski, którzy przybyli tu w celu wywalczenia medalu upamiętniającego słynnego śremianina. Jak co roku medal ten fundowany jest przez Burmistrza Śremu Adama Lewandowskiego, który osobiście dokonał wręczenia tego cennego trofeum.

W tym roku sztuka ta udała się bratu Mikołajowi Popławskiemu, który przyjmował zdobycz z nieskrywaną radością i dumą. Dodatkową, nie mniej cenną pamiątką zwycięstwa będzie również ręcznie malowana tarcza.

Nie mniejszą atencją cieszyły się pozostałe, rozgrywane w tym dniu, konkurencje. W strzelaniu do tarczy z legendarnego karabinu SKS 7,62 mm najlepszy okazał się Stanisław Graczyk. W strzelaniu punktowym z pistoletu zwyciężył Mirosław Dolata, a z karabinu Krzysztof Chraplewski. Malowaną tarczę z karabinu wystrzelał Piotr Mastalerz, a wśród kobiet najlepszą była Beata Łabutka.

Natomiast jedyny uczestnik strzelania dla dzieci Kuba Łabutka mimo braku konkurentów popisał się świetnym wynikiem, co zaowocowało nagrodą. Kur natomiast padł łupem Rafała Grajewskiego. Mocno obsadzone było również strzelanie do tarczy charytatywnej na rzecz fundacji Jerzego Jurgi, w którym najlepszym wynikiem popisał się Krzysztof Chraplewski. Cały dochód z tej konkurencji wesprze fundację kultywującą pamięć Jerzego Jurgi, również wybitnego śremianina.

fot. KBS Śrem

WYNIKI

 1. TARCZA MEMORIAŁOWA – karabin 5,6 mm
  1. Mikołaj POPŁAWSKI
  1. Krzysztof CHRAPLEWSKI
  1. Sebastian ŁABUTKA
 2. TARCZA PUNKTOWA – pistolet 5,6 mm
  1. Mirosław DOLATA
  1. Marcin KŁOSIEWICZ
  1. Michał MIELCAREK
 3. TARCZA SKS 7,62 mm
  1. Stanisław GRACZYK
  1. Damian ŁABUTKA
  1. Marcin KŁOSIEWICZ
 4. TARCZA PUNKTOWA – karabin 5,6 mm
  1. Krzysztof CHRAPLEWSKI
  1. Mikołaj POPŁAWSKI
  1. Piotr MASTALERZ
 5. TARCZA BEZPOŚREDNIA – karabin 5,6 mm
  1. Piotr MASTALERZ
  1. Krzysztof CHRAPLEWSKI
  1. Stanisław GRACZYK
 6. TARCZA DLA PAŃ – karabin 5,6 mm
  1. Beata ŁABUTKA
  1. Agata GÓRNA
  1. Weronika OLEJNICZAK
 7. TARCZA DLA DZIECI „CHYBIŁ TRAFIŁ” – karabin 5,6 mm
  1. Kuba ŁABUTKA
 8. TARCZA NA RZECZ FUNDACJI JERZEGO JURGI – karabin 5,6 mm
  1. Krzysztof CHRAPLEWSKI
  1. Stanisław REMBOWSKI
  1. Piotr MASTALERZ
 9. STRZELANIE DO KURA
  1. Rafał GRAJEWSKI
  1. Krzysztof CHRAPLEWSKI
  1. Robert GÓRNY