Rok temu wiatr zrywał dachy i niszczył lasy. Dziś IMGW wydało ostrzeżenie 2. stopnia

piątek, 17 lutego 2023, 09:05

Meteorolodzy wydali dla powiatu śremskiego ostrzeżenie drugiego stopnia. Przez najbliższą dobę będzie solidnie wiało. Niewykluczone są kolejne ostrzeżenia, ale z niższym stopniem. Dokładnie rok temu silny wiatr niszczył budynki i lasy.

To będą trudne dwie doby. Od dziś do niedzieli nad region wkroczą silne podmuchy wiatru. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Poznaniu wydał ostrzeżenie drugiego (w 3-stopniowej skali) stopnia. Jak czytamy w komunikacie, prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości 35 km/h do 50 km/h, w porywach do 90 km/h, lokalnie do 100 km/h, z południowego zachodu i zachodu. Najsilniejsze porywy wiatru wystąpią w nocy. Alert zacznie obowiązywać o godzinie 18:00 i wygaśnie w sobotę rano. Synoptycy nie wykluczają kolejnych ostrzeżeń, ale z niższym stopniem.

ZOBACZ: Zniszczenia po nawałnicy. Podsumowanie [WIDEO]

Dokładnie rok temu nad regionem występowały równie silne porywy wiatru. Wtedy żywioł zrywał dachy i niszczył lasy. Tym razem sytuacja będzie zdecydowanie mniej poważna, ale jak zwykle w takich momentach nie można całkowicie zbagatelizować zagrożenia.