Powiat chce remontować drogi. Budżet to ponad 10 mln złotych

piątek, 10 lutego 2023, 13:59

Pięciu wykonawców chce wyremontować drogi powiatowe. Mowa o odcinkach dróg Gajewo-Mszczyczyn, Gawrony-Międzychód oraz Bodzyniewo-Międzychód-Pinka. Samorząd zabezpieczył w budżecie 10,7 mln złotych.

Dziś doszło do otwarcia ofert w pierwszym tegorocznym przetargu Powiatowego Zarządu Dróg w Śremie. Powiat planuje wyremontować nawierzchnię trzech tras: P4093 Gajewo-Mszczyczyn (3,1 km) do granicy powiatu, P4075 na odcinku Pełczyn-Gawrony-Międzychód (3,4 km) oraz P4070 na odcinku Bodzyniewo-Międzychód-Pinka (3,1 km).

Kontrakt obejmuje rozbiórkę fragmentów nawierzchni, frezowanie asfaltu, wykonanie podbudowy zdegradowanych odcinków, a także odtwarzanie rowów odwodnieniowych. Kluczowy element inwestycji to nowa nawierzchnia asfaltowa – wyrównawcza i ścieralna.

Zadaniem zainteresowanych jest pięć firm. Najkorzystniejszą ofertę złożyła firma drogowa BEGIER, która w ostatnich latach zdobyła kilka kontraktów od śremskiego PZD. Zaproponowana kwota to niespełna 10 milionów złotych. W budżecie mieści się jeszcze oferta Strabag opiewająca na 10,2 mln złotych. Pozostałe firmy wyliczyły koszty na sumy od 11,5 do do prawie 16 mln złotych.

Długość remontowanych odcinków to w sumie 9,6 km. Powiat zabezpieczył w budżecie 10,7 mln złotych. Część tych środków pochodzi z Polskiego Ładu.