Wysepka ścięta. Drugi raz w tym miesiącu

wtorek, 24 stycznia 2023, 10:18

Najprawdopodobniej w nocy, ktoś ponownie „skasował” znak na wysepce oddzielającej zjazd do stacji paliw od lewoskrętu na ulicy Gostyńskiej. Niespełna dwa tygodnie temu doszło do podobnego zdarzenia.

Oznakowanie na ulicy Gostyńskiej znowu ucierpiało i to drugi raz w ciągu ostatnich dwóch tygodni. Wysepka ze znakiem nakazu C-10 już kilkukrotnie w swojej niedługiej historii została uszkodzona przez pojazdy. Ten element infrastruktury drogowej powstał przy okazji remontu ulicy Gostyńskiej w 2022 roku. Wysepka oddziela zjazd do stacji paliw od lewoskrętu w ulicę Staszica. Wcześniej, gdy nie było przeszkody, kierowcy jeździli na pamięć i pokonując obszar wyłączony z ruchu, zajeżdżali drogę prawidłowo zmieniającym pas pojazdom.

To nie pierwsze uszkodzenie wspomnianego znaku. Zapytaliśmy więc zarządcę drogi – WZDW w Poznaniu – czy zamierza wprowadzić zmiany w organizacji ruchu. Warto dodać, że lewoskręty do stacji paliw na ulicy Grunwaldzkiej i obwodnicy Śremu tworzą jeden pas do skrętu w znajdujące się w pobliżu drogi podporządkowane. Pytanie, dlaczego inaczej jest przy Gostyńskiej.