Kolizja w Drzonku. Polało się paliwo

wtorek, 17 stycznia 2023, 11:02

Kolizja w Drzonku na terenie gminy Dolsk. Około 9:30 na drodze 434 zderzyły się osobowe renault megane i ciężarówka z przyczepą. W wyniku kraksy na drogę ze zbiornika MANa wyciekało paliwo. Nikt nie odniósł obrażeń.

Wtorkowy poranek nie był spokojny na drogach regionu. Około 6 w Szymanowie ciężarówka wjechała do rowu. Następnie w tym samym miejscu doszło kolizji dwóch aut osobowych. Do obu zdarzeń doszło ze względu na śliską nawierzchnię.

Około 9:30 służby zostały powiadomione o kolizji w Drzonku. Na drodze wojewódzkiej 434 pomiędzy skrzyżowaniami z drogami w kierunku Wieszczyczyna i Masłowa osobówka zderzyła się z zestawem ciężarowym. Na miejscu interweniowały 4 zastępy PSP Śrem i OSP Dolsk, a także policja.

Z ustaleń funkcjonariuszek drogówki wynika, że kierująca renault megane 20-letnia kobieta nie ustąpiła pierwszeństwa wyjeżdżając z prywatnej posesji i uderzyła w bok jadącego drogą zestawu ciężarowego marki Man. Kobieta została ukarana mandatem w wysokości 1500 złotych, a jej konto zasiliły punkty karne.

W wyniku kraksy, w ciężarówce rozszczelnił się zbiornik z olejem napędowym. Paliwo wylało się na drogę, a później też na poboczu. Strażacy wypompowali około 100-150 litrów cieczy do specjalnego pojemnika. W tym samym czasie ropopochodna plama była usuwana z jezdni przy pomocy sorbentu.