Na Helenkach może nieprzyjemnie pachnieć

środa, 11 stycznia 2023, 09:18

Dziś i jutro Śremskie Wodociągi przeprowadzą czyszczenie kanalizacji sanitarnej na osiedlu Helenki. Spółka uprzedza, że mogą wystąpić „problemy odorowe”.

O problemach Śremskich Wodociągów z kanalizacją sanitarną pisaliśmy i mówiliśmy już nie raz. Problemem firm zajmujących się dostarczaniem wody i odprowadzaniem ścieków jest, powszechne w całym kraju, śmiecenie w sieci. Do toalet trafiają resztki żywności, tłuszcze, a nawet ścierki czy ręczniki. W mieście najbardziej szkodzą tłuszcze, które po wystudzeniu osadzają się w kolektorze, stopniowo zmniejszając jego średnicę.

Właśnie dlatego konieczne jest czyszczenie kanalizacji sanitarnej. Śremskie Wodociągi zaplanowały na dziś i jutro zaplanowały akcję na osiedlu Helenki.

Informujemy, że w dniach od 11 do 12 stycznia 2023 roku w miejscowości Śrem na ulicy Paderewskiego, Moniuszki oraz Chopina przeprowadzone zostanie czyszczenie sieci kanalizacji sanitarnej. W związku z powyższym w tych dniach mogą wystąpić chwilowe utrudnienia w ruchu oraz problemy odorowe.

Za powstałe utrudnienia przepraszamy.

Śremskie Wodociągi