Święta, święta… i po świętach. Co z bożonarodzeniowym drzewkiem?

poniedziałek, 9 stycznia 2023, 14:58

Od świąt mijają już 2 tygodnie. Niektórzy śremianie świąteczne drzewka ustawiali w swoich domach już na początku grudnia, dlatego cięte choinki powoli zaczynają gubić igły. Co zrobić z zielnym drzewkiem?

Wczoraj w Kościele Katolickim zakończył się okres Bożego Narodzenia. Od świąt mijają już 2 tygodnie. Niektórzy śremianie świąteczne drzewka ustawiali w swoich domach już na początku grudnia, a nawet na przełomie listopada i grudnia. Cięte choinki powoli zaczynają gubić igły i przestają pełnić funkcję ozdoby. Co zrobić w drzewkiem? Żywe choinki z korzeniem najlepiej wsadzić w ogrodzie. Te cięte można zagospodarować w kompostowniku lub wyrzucić.

W przypadku zabudowy jednorodzinnej drzewka należy wystawić obok pojemników na bioodpady zielone zgodnie z harmonogramem odbioru pojemników „BIO ZIELONE”. 

Mieszkańcy spółdzielni mieszkaniowych, wspólnot mieszkaniowych choinki bez ozdób również mogą wystawić obok osiedlowych pojemników na bioodpady zielone i zostaną odebrane zgodnie z obowiązującym harmonogramem.

Urzędnicy apelują, aby choinki były bez doniczek i ziemi. Choinek nie wolno umieszczać w pojemnikach na zmieszane odpady komunalne. Choinki można zagospodarować we własnym zakresie np. poprzez kompostowanie lub dostarczyć samodzielnie do PSZOK w Mateuszewie.