Seria wypadków z pieszymi

poniedziałek, 9 stycznia 2023, 09:17

Miniony tydzień upłynął pod znakiem zdarzeń z udziałem pieszych. Śremscy policjanci odnotowali dwa potrącenia na przejściach dla pieszych. Na szczęście poszkodowani doznali niegroźnych obrażeń.

fot. Policja / Szymon Wojciechowski

Początek roku upłynął pod znakiem wypadków i kolizji z udziałem pieszych. W środę do potrącenia doszło w Śremie na ulicy Powstańców Wielkopolskich, a następnego dnia na drodze wojewódzkiej 434 w Kotowie.

Pierwsze zdarzenie miało miejsce 4 stycznia przed 7 rano. Na przejściu dla pieszych na ul. Powstańców Wielkopolskich (na wysokości dworca PKS), kierujący Dacią Duster, mieszkaniec powiatu poznańskiego, potrącił śremiankę przechodzącą przez przejście dla pieszych. Na szczęście kobieta nie doznała poważniejszych obrażeń ciała. Policjanci mogli zakończyć tę sprawę mandatem.

Następnego dnia o tej samej porze dyżurny śremskich stróżów prawa został powiadomiony o kolejnym potrąceniu, do którego tym razem doszło na drodze wojewódzkiej nr 434.

Tuż za Dolskiem, na wysokości Kotowa kierująca Oplem Mokką, 22-letnia mieszkanka powiatu gostyńskiego, jadąc w kierunku Śremu, nie zachowała należytej ostrożności i na oznakowanym przejściu dla pieszych, potrąciła 14-letniego mieszkańca gminy Dolsk.

14-latek z obrażeniami ciała trafił do szpitala w Gostyniu. Nastolatek został hospitalizowany, ale nie odniósł obrażeń, które zagrażałyby jego życiu. Kierująca oplem była trzeźwa, policjanci zatrzymali jej prawo jazdy. Obecnie prowadzimy dalsze czynności w tej sprawie.