Noc sylwestrowa. Kilka niegroźnych pożarów i awantury

niedziela, 1 stycznia 2023, 13:49

To była dość spokojna noc sylwestrowa. W regionie śremskim doszło do kilku niegroźnych pożarów, zaś policjanci jak co roku mieli do czynienia z pijanymi awanturnikami.

fot. archiwum

To był dość spokojny sylwester i początek Nowego Roku. Śremscy strażacy około północy odebrali w sumie cztery zgłoszenia. Chwilę po 23:00 trzy zastępy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej wyjechały do Grzymysławia, gdzie doszło do pożaru sadzy w kominie. Akcja trwała około godziny. Już w Nowym Roku ochotnicy z Książa Wielkopolskiego udali się na Plac Kosynierów, gdzie wandale uszkodzili skrzynkę gazową. Półgodziny po północy strażacy PSP interweniowali w Śremie przy ulicy Komorowskiego i Paderewskiego. Doszło tam do pożaru kontenerów na śmieci. Na Helenkach spłonął dzwon z makulaturą.

Wcześniej, w sylwestrowe popołudnie ratownicy JRG Śrem udzielali pomocy poszkodowanym w wypadku, do którego doszło na Alei Solidarności. Na wysokości szpitala samochód osobowy zderzył się z motocyklem. Do kraksy doprowadziła kierująca osobówką, która wymusiła pierwszeństwo. Kierowca jednośladu trafił do szpitala.

Jak co roku sylwestrowa noc była pracowita dla śremskich stróżów prawa. Policjanci standardowo interweniowali podczas awantur domowych. Szczegółowe podsumowanie wkrótce.