Święta pod znakiem awantur

wtorek, 27 grudnia 2022, 14:33

Konflikty rodzinne i awantury po alkoholu to główne powody interwencji śremskiej policji w czasie Bożego Narodzenia. Mundurowi odnotowali też dwie kolizje.

W Wigilię oraz pierwszy i drugi dzień świąt Bożego Narodzenia śremscy mundurowi podejmowali wiele interwencji. Podobnie jak w poprzednich latach, dominowały konflikty rodzinne, które pogłębiał nadmiar alkoholu.

25 grudnia, w nocy o godz. 01.22, dyżurny śremskiej Policji został powiadomiony o awanturze domowej, do której doszło we Włościejewicach. Niestety, policjanci musieli zatrzymać pijanego awanturnika, który był bardzo agresywny wobec żony. Mężczyzna, mający dwa promile alkoholu w organizmie, trafił do policyjnego aresztu.

podinsp. Ewa Kasińska

W święta na drogach było spokojnie. Mundurowi nie zatrzymali do kontroli ani jednego pijanego kierowcy. Obyło się bez poważniejszych zdarzeń. W Wigilię, mundurowi pracowali na miejscu niegroźnej kolizji, do której doszło w Dolsku. Natomiast, w pierwszy dzień Świąt funkcjonariusze drogówki obsługiwali kolizję na ulicy Chełmońskiego w Śremie.