Pijany chuligan stanie przed sądem

czwartek, 22 grudnia 2022, 10:00

Nadmiar alkoholu pobudził ciemną stronę 45-letniego śremianina. Notowany już przez policję mężczyzna przy pomocy cegły wybił szybę w drzwiach sklepu PSS. Chuligan stanie przed sądem.

Pod koniec listopada ktoś uszkodził drzwi wejściowe do jednego ze sklepów PSS „Społem” na terenie Śremu. Do wybicia szyby doszło w nocy, ale dopiero rano, kiedy pracownicy sklepu przyszli do pracy, o zniszczeniach powiadomiono policję. Sprawą zajęli się funkcjonariusze wydziału kryminalnego. Z ich ustaleń wynikało, że ktoś w nocy wybił szybę w drzwiach i kiedy około godz. 05.15 personel sklepowy przyszedł do pracy ujawniono uszkodzenie powodujące straty w wysokości 1 000 złotych.

Kryminalni szybko namierzyli sprawcę uszkodzenia, który został zatrzymany po dwóch dniach od zdarzenia. Okazał się nim znany śremskiej Policji i wcześniej już notowany 45-letni mieszkaniec Śremu. Mężczyzna usłyszał zarzut, do którego się przyznał i złożył wyjaśnienia. Wszystko wskazuje na to, że nadmiar alkoholu miał wpływ na jego zachowanie.

podinsp. Ewa Kasińska

Mężczyzna za chuligański wybryk odpowie przed sądem.