Są pieniądze i potencjalni wykonawcy. Sala w Masłowie coraz bliżej

wtorek, 13 grudnia 2022, 12:45

Gmina Dolsk jest coraz bliżej budowy sali gimnastycznej wraz z częścią lekcyjno-szatniową przy szkole w Masłowie. Realizacją inwestycji zainteresowane są cztery firmy, z czego oferta jednej mieści się w budżecie wynoszącym 6,5 mln złotych. Najdroższa z nich opiewa na ponad 8 mln 300 tysięcy złotych. Dolsk otrzymał na budowę sali przy szkole podstawowej 8 mln złotych z Polskiego Ładu.

Na 9,5 mln złotych wyceniana jest Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Masłowie o salę gimnastyczną z zapleczem oraz dodatkowe sale lekcyjne. Gmina Dolsk, która jest organem prowadzącym placówkę, kilka miesięcy temu otrzymała na realizację inwestycji wsparcie finansowe z Polskiego Ładu w wysokości przeszło 8 mln złotych. To duży zastrzyk gotówki dla jednego z najmniejszych miast w Polsce, którego budżet inwestycyjny liczy w ostatnich latach kilkaset tysięcy złotych.

Masłowo to mała wioska, gdzie dzieci uczą się w stuletnim budynku szkoły. Zdajemy sobie sprawę, że w naszej gminie jest sporo inwestycji, które czekają w swojej kolejce. Ta inwestycja będzie dla nas uwieńczeniem dwuletnich starań. W 2019 roku zleciliśmy wykonanie dokumentacji, w 2020 roku uzyskaliśmy wszelkie wymagane prawem pozwolenia i rozpoczęliśmy starania o środki zewnętrzne.

mówiła w czerwcu burmistrz Dolska, Barbara Wierzbińska.

Gmina Dolsk mimo wcześniejszych obaw, dziś jest jeszcze bliżej realizacji jednej z większych inwestycji. W postępowaniu przetargowym wpłynęły 4 oferty, z czego jednak mieści się w budżecie wynoszącym 6,5 mln złotych. Śremska firma Spiner zaproponowała stawkę na poziomie 5 mln 989 tysięcy złotych. Kolejna oferta jest droższa o niespełna milion. Ostatnie dwie opiewają na kwoty 7,5 mln i 8,3 mln złotych.

Powierzchnia zabudowy nowego budynku to ponad 770 metrów kwadratowych. Najważniejszy element inwestycji to hala sportowa z boiskiem do koszykówki, piłki ręcznej, siatkówki i tenisa ziemnego. Obok wybudowany zostanie dwukondygnacyjny obiekt. Na parterze znajdą się szatnie, toalety, magazyn sprzętu sportowego, pomieszczenie dla wuefistów i jedna sala lekcyjna. Na piętrze zlokalizowane trzy sale lekcyjne oraz toalety. Pomiędzy nowym i starym budynkiem powstanie łącznik o nieregularnym kształcie, gdzie oprócz dróg komunikacyjnych znajdzie się kotłownia gazowa i pomieszczenie gospodarcze.